Dziki Wodospad

W pobliżu hotelu "Biały Jar" w Karpaczu i dolnej stacji wyciągu na Kopę znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc w tej okolicy - Dziki Wodospad na Łomnicy.

Ten urokliwy wodospad powstał w wyniku budowy zapory przeciwrumszowej na górskiej rzece, której źródło znajduje się na wysokości 1407 m n.p.m. w okolicach Równi pod Śnieżką. Łomnica następnie przepływa przez Mały Staw, łącząc się z potokiem wypływającym z Wielkiego Stawu, a jej bieg kończy się jako lewy dopływ rzeki Bóbr.

Decyzja o budowie zapory została podjęta na początku XX wieku po tym, jak podniesienie się poziomu wody w Łomnicy kilkukrotnie spowodowało poważne zniszczenia w okolicy. Zbudowana w latach 1910-1915, zapora wielokrotnie udowodniła swoją skuteczność w kontrolowaniu przepływu wody.

 


Dziki Wodospad na Łomnicy jest niezwykłym miejscem, które przyciąga liczne osoby do Karpacza. Wodospad, w połączeniu z malowniczym otoczeniem i dzikością natury, tworzy niepowtarzalny widok i zapewnia wyjątkowe doświadczenie dla miłośników przyrody i piękna. Przeżyj chwilę zapierającą dech w piersiach, stojąc obok tego potężnego wodospadu i delektując się jego potężną siłą. Odwiedź Dziki Wodospad na Łomnicy i pozwól sobie na spotkanie z naturą w jej najbardziej spektakularnym wydaniu.

 

© 2024 Dom Polonez - wszystkie prawa zastrzeżone.