Muzeum Zabawek

W Karpaczu znajduje się niezwykłe miejsce, które przenosi dorosłych w świat ich dzieciństwa, a jednocześnie pozwala dzieciom zajrzeć do świata dorosłych w miniaturze. To Muzeum Zabawek, które powstało w 1995 roku na bazie prywatnej kolekcji Henryka Tomaszewskiego, znanego mima i założyciela Pantomimy Wrocławskiej. Jego pasją oprócz teatru było również kolekcjonowanie zabawek.

Kolekcja, obejmująca około 200 lat zabawkowej historii, prezentuje przekrój różnorodnych przedmiotów. Można tu zobaczyć osiemnastowieczne figurek szopkowych, dziewiętnastowieczne lalki oraz typowe zabawki XX wieku. Znajdziemy tutaj również unikalne lalki z Japonii, Meksyku, Australii i wielu innych krajów.

Wnętrze muzeum zostało zaaranżowane w bajkowej scenografii stworzonej przez Pana Kazimierza Wiśniaka. Na malowanych półeczkach i tle urokliwej scenografii dzieci mogą podziwiać lalki w różnych sytuacjach życiowych - uczące się w szkole, spacerujące czy spożywające kolację. Dla chłopców przygotowano fascynujące samochody straży pożarnej i zestawy klocków LEGO, natomiast dziewczynki mogą zachwycić się wspaniałymi miniaturkami domków dla lalek, wyposażonymi we wszystkie potrzebne meble i akcesoria.

Muzeum Zabawek w Karpaczu regularnie organizuje także wystawy czasowe, na których prezentowane są kolekcje lokalnych mieszkańców i okolic. Dodatkowo, placówka oferuje różnorodne warsztaty dla dzieci i rodzin oraz organizuje tematyczne imprezy.

Jeżeli jesteś zainteresowany odwiedzeniem Muzeum Zabawek, możesz znaleźć je pod adresem ul. Kolejowa 3 w Karpaczu. Godziny otwarcia to wtorek-piątek: 9:00-16:30 oraz sobota-niedziela: 10:00-17:30. Więcej informacji na temat cen biletów i oferty muzeum znajdziesz na ich stronie internetowej: www.muzeumzabawek.pl.

© 2024 Dom Polonez - wszystkie prawa zastrzeżone.